Novinky

CD

EX ASTRIS

Nabízím ke koupi mé nové CD " Ex Astris ", Hudba z hvězd, sakrální hudba, Ave Maria různých autorů /Bach, Schubert, Dvořák, Caccini/, Panis Angelicus, Pie Jesu, Stabat Mater, Beránku Boží atd. Cena CD je 200 kč /66 min zpěvu. Zašlu na dobírku kamkoliv.


Biografie (zkrácená verze)

        Narozena ve Zlíně. Vystudovala německý jazyk a hudební výchovu na UP Olomouc, Katolische Universität v Eichstättu a španělský jazyk na Institutu Cervantes, Santa Cruz de Tenerife. Zpěv studovala mj. v Bratislavě u prof. Evy Blahové. Absolvovala řadu mezinárodních mistrovských pěveckých kurzů, mezi jinými např. Mezinárodní mistrovský pěvecký kurz Mirelly Freniové a Mezinárodní mistrovský pěvecký kurz v rámci Festivalu Petra Dvorského s P. Dvorským a prof. E. Blahovou a další.

        Od dubna 2000 do července 2002 byla členkou sboru Janáčkovy opery Národního divadla v Brně. V letech 2002 až 2004 působila jako sólistka Opery Slezského divadla v Opavě. Debutovala v roli Carmen. (Bizet: Carmen). Její další role byly: Adalgisa (Bellini: Norma), z českých oper pak např. role Ježibaby (Dvořák: Rusalka), role Matky (Smetana: Prodaná nevěsta). Spolupracovala také s Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín jako sólistka v dílech W. A. Mozarta (Requiem) a J. J. Ryby (Česká mše vánoční „Hej, mistře“). S Moravskou filharmonií Olomouc interpretovala altový sólový part v díle Stabat Mater J. Haydna a se stejnou filharmonií vystoupila s áriemi Carmen (Bizet: Carmen) a Rózy (Smetana: Tajemství).

        V letech 2004 – 2008 působila Táňa Janošová na Tenerife jako sólistka či členka komorních souborů, např. Tria Bohemia. V únoru 2005 vyhrála 1. místo o Nejlepšího operního sólistu. V říjnu 2005 debutovala jako sólistka v roli Berty (Rossini: Lazebník sevillský) na Operním Festivalu Tenerife pod vedením italského dirigenta a specialisty Rossiniho děl Alberta Zeddy. V září 2008 pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje Ing. Stanislava Juránka a senátorky za Zlínský kraj Ing. Jany Juřenčákové pěvecky otevřela I. Ruský hudební salon na Moravě. V červnu 2009 se zúčastnila Mistrovských pěveckých kurzů a Mezinárodní soutěže vyhlášené společností Otto-Edelmann-Gesellschaft ve Vídni, kde z 22 účastníků z celého světa získala 2. místo. Táňa Janošová pořádá operní večery a písňové recitály ve všech světových jazycích, a také duchovní koncerty za doprovodu varhan.

        Další informace najdete v sekci   aktuálně              Biografie - podrobněji

Táňa Janošová
Táňa Janošová
Created by © 2009 kdochceweb.kvalitne.cz -
Josef Kolář
Táňa Janošová